Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plemena

 

 Americká hrubosrstá kočka - Předek všech koček tohoto plemene pravděpodobně pochází z New Yorku

 

 

Americká krátkosrstá kočka - První krátkosrsté kočky se do Ameriky dostali až s objeviteli a kolonisty z Evropy koncem 15. století. 

 

 

Barmská kočka - O původu tohoto plemene není mnoho zmínek, ale je jisté, že již před rokem 1 700 byly známy kočky, které se podobaly barmským kočkám.

 

Bengálská kočkaBengálská kočka je plemeno, které vzniklo poměrně nedávno zkřížením divokých a domácích.

 

 

BirmaK původu tohoto plemene se váže několik legend, všechny připisují Birmě jako místo původu kláštery v Barmě.

 

 

Bombajská kočkaToto krásné plemeno se silně se lesknoucí srstí vytvořil jeden americký chovatel zkřížením kočky barmské a kočky černé americké krátkosrsté

 

Britská kočkaKořeny plemene britské kočky sahají do 19. století. Britové začali podle vytvořeného plemenného standardu, který popisoval krátkosrstou kočku mohutného peršanského typu, šlechtit ze svých domácích koček svou národní rasu.

 

Egyptská mau Kočky typu egyptské mau žily už v dávné minulosti, pocházejí z oblasti Blízkého východu. V Evropě se plemeno poprvé objevilo v polovině 50.let na výstavě koček v Římě.

 

Exotická kočkaOdpověď je jednoznačná: Protože má všech pět P:

 

-    Povahově vyrovnaná kočka
-    Přítulná, předoucí kočka
-    Pracovitá, společenská kočka
-    Plyšová, stále upravená kočka
-    Postelová kočka

 

 

 

Mainská mývalí kočkaMainská mývalí kočka byla pravděpodobně vyšlechtěna křížením amerických koček z oblasti Nové Anglie a Maine s dlouhosrstými kočkami z Evropy.

 

Orientální a siamské kočkyPůvod siamských koček je obestřen tajemstvím. Odborníci se však shodují, že jejich pravlastí je některá z oblastí Dálného východu, pravděpodobně Thajsko

 

Perská kočkaPerská kočka je typická dlouhosrstá kočka a patří mezinejstarší čistokrevná plemena koček vůbec. Do Evropy se rozšířila v průběhu 16. století patrně z  Arménie, Turecka či Iráku.

 

Ruská modrá kočkaPůvod ruských modrých koček není zcela znám. O jejich historii existuje spousta dohadů a názorů, stejně jako u jiných plemen.

 

Siamská kočkaVýskyt koček podobného vzezření na území dnešního Thajska je popisován v historických pramenech již od 14. století. Patří tedy vůbec k nejstarším plemenům koček na světě.

 

Sibiřská kočkaHistorie chovu sibiřské kočky jakožto registrovaného plemene sahá teprve do 80. let minulého století, z hlediska chovatelství se tedy jedná o plemeno velmi mladé.

 

Thaská kočkaPřestože jsou thajské kočky novým plemenem, mohou se pochlubit dlouhou a slavnou historií. První zmínky o těchto kočkách se objevují v „Básni o kočce“ z roku 1330, kterou nalezneme v Národní knihovně v Bangkoku v Thajsku 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 32716
Měsíc: 366
Den: 17